fortuna

Texas Hold’em

0

Texas Hold’em jest jedną z najpopularniejszych odmian pokera na całym świecie. Gra ta jest również jedną z najczęściej gier rozgrywanych w kasynach. Na popularyzacje tej gry wpłynęły przede wszytkom łatwość zasad oraz ogromne emocje. Zanim jednak zaczniecie grać w Texas Hold’em na pewno musicie zapoznać się z zasadami tej gry.

 

  

  

ZAGRAJ W TEXAS HOLD’EM JUŻ TERAZ! 

 

 

Postaramy się wam wytłumaczyć na czym polega najpopularniejsza odmiana pokera. Każdy z graczy na początek dostaje po dwie karty. Swoje karty mogą tylko widzieć ich właściciele. Rozpoczyna się licytacja, w której gracze przebijają się zgodnie ze wskazówkami zegara. Pierwszy gracz wkłada small blind, a drugi big blind. Po rundzie licytacji następuje wyłożenie na stół flopa, czyli trzech początkowych kart. To do nich gracze dopasowują swoje karty aby otrzymać dany układ kart. Następnie następują kolejne licytacje oraz wyłożenia kart (Turn i River). Ostatecznie wygrywa gracz, który w połączeniu będzie miał najmocniejszy układ kart. 

Texas Hold’em jest dostępny w trzech różnych edycjach. Pierwsza z nich to Limit, druga No Limit, a trzecia Pot Limit Texas Hold’em.

Limit Texas Hold’em
Jedną z podstawowych zasad jest odbywanie się zakładów i ich podbijanie według ustanych z góry limitów. Przykładowym limitem to zakłady, w której w każdej rundzie mogą być najwyżej cztery.

No Limit Texas Hold’em
Ten typ nie ma ograniczonej liczby zakładów. Jednak maksymalny zakład jest określony przez ilość posiadanych żetonów. Zawodnicy mogą podbijać zakłady jak chcą i ile chcą.  Jednak podbijany zakład musi być równy poprzedniemu.

Pot Limit Texas Hold’em
Typ jest bardzo podobny do poprzedniego. Jedynym różnicą jest jednak zakład maksymalny, tym razem jest on określany przez liczę żetonów/stawek znajdujących się w puli.

 

                                            SPRAWDŹ BONUS W BET365!


Angielskie zwroty :

Small Blind – Mała Ciemna

Big Blind – Duża Ciemna

Fold – Pass

Call – Sprawdzać

Raise – Podbić

Check – Sprawdzić

 

Pojęcia w grze :

 -Blinds
Przymusowy zakład wpłacany przez graczy na początku gry. Small Blind wpłacana jest przez pierwszego gracza, Big Blind zaś przez gracza siedzącego po lewej od niego (ostatniego).

-Pre-Flop
Jeśli gracz po lewej postawił zakład big blind to kolejna osoba stawiająca może podbić zakład o kolejny big blind. Jednym warunkiem jest wykonanie tego przed rozdaniem kolejnych kart. Reszta graczy może oczywiście spasować, sprawdzić lub podbić stawkę. 

-Flop
Na początku gry zostają odkryte trzy karty. Nazywane są one "wspólnymi", a wykorzystać je mogą wszyscy gracze.

-Turn
Nazywana czwartą wspólną kartą. Zostaje ona odkryta po podbiciu stawki podczas Flopu. W tym rodzaju zakłady podwoją się od zakładu small blind do big blind.

-River
Nazywana piątą wspólną kartą. Działa na zasadzie podobnym jak turn czyli odkrywana jest po czwartej karcie.

-Show Down
Czyli tak zwane odkrycie kart. Po ostatniej rundzie, gdy na stole zostało przynajmniej dwóch graczy, czas się sprawdzić. Pierwsza karty odkrywa osoba, która, jako ostatnia postawiła zakład lub go podniosła. Pieniądze wygrywa gracz, który ma najsilniejsze karty w ręce. (patrz wykres na dole).

 

Układ kart : 


 

                                              SPRAWDŹ BONUS W BET365!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK