fortuna

„Fortuna? nie zrezygnuje, decyzja radnych będzie zaskarżona do NSA

0

W dalszym ciągu nie widać końca kłótni o salon gier w Lęborku. Radni odrzucili skargę firmy, która chciał poprowadzić lokal w centrum miasta. "Fortuna” nie zamierza odpuścić i decyzję samorządowców chcą zaskarżyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Lęborscy radni po raz kolejny zastanawiali się nad powstaniem salonu gier w Lęborku. Tym razem już nie było takich emocji jak na początku. Radni rozważali skargę Fortuny na ich decyzję, w której sprzeciwili się temu, żeby salon gier powstał przy ulicy Staromiejskiej.

Niewiele pomagały namowy przedstawiciela Fortuny Piotra Mościckiego, który w dalszym ciągu próbował przekonać radnych, że salon w Lęborku to znaczna korzyść dla miasta. „W naszych salonach i ich najbliższej okolicy prowadzimy całodobowy monitoring, to na pewno poprawia bezpieczeństwo w tych miejscach” – przekonywał Mościcki pokazując na dowód dokumenty z policji i straży miejskiej. „Poza tym do naszych salonów nie mogą wejść osoby nieletnie czy takie pod wpływem alkoholu, więc to nieprawda że będą awantury.”

Piotr Mościcki próbował także kusić radnych dofinansowaniem, jakie Fortuna przeznacza na pomoc dla lokalnych klubów sportowych czy na imprezy kulturalne. „ Chciałem pokazać, że nasza działalność nie zaszkodzi gminie, bo taką działalność i tak już prowadzą właścicieli pubów, którzy mają w barach po 2-3 maszyny – mówił.
Radni jednak nie ugięli się: ”My to już wszystko słyszeliśmy, niech pan powie coś czego już nie wiemy – odpowiadała Teresa Ossowska-Szara.

Podobnie nieugięci jak radni z Lęborka byli właściciele barów, którzy posiadają w nich maszyny do gier: „Będziemy się przyglądać tej sprawie i na pewno nie ustąpimy, przecież ten salon nas wykończy! – mówił jeden z oburzonych przedsiębiorców.

Radni wzięli stronę przedsiębiorców. Dwunastoma głosami za, trzema przeciw, przy sześciu wstrzymujących się zadecydowali, że odrzucają skargę Fortuny.
”Sprawa zostanie zaskarżona do Naczelnego Sądu Administracyjnego, salon gier w Lęborku powstanie, bo spełniamy wszystkie niezbędne warunki” – skwitował Piotr Mościcki. 
 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK